Pierwszy Ogólnopolski Wyścig Kolarski Amatorów „Cyclocuiavia 2017” za nami
Policjanci z Inowrocławia i Kruszwicy wzięli udział w zabezpieczeniu tej imprezy oraz spotkali się edukacyjnie z cyklistami i sympatykami tego sportu.
Wczorajsza niedziela (20.08) zapisała się w Kruszwicy w sposób wyjątkowy, bo pod hasłem kolarskiego święta amatorów, pod patronatem Starosty Inowrocławskiego o Puchar Popiela. Jeszcze na długo przed imprezą policjanci zaczęli przygotowywać się do zabezpieczenia imprezy pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa. Kumulacja służb odbyła się podczas dnia wyścigu. Trasa objęła ponad 60 km i prowadziła od Kruszwicy, przez Łagiewniki, Rzepowo, Lachmirowice. W zmaganiach sportowych wzięło udział blisko 180 kolarzy.
W zabezpieczeniu całej trasy przejazdu wzięli udział kruszwiccy policjanci, patrole WRD z Inowrocławia, w tym policyjne motocykle, wspierani przez strażaków, motocyklistów z Riders Club Inowrocław, harcerzy i wolontariuszy. Z ramienia Policji, działaniami dowodził Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kruszwicy asp. szt. Sławomir Walczak.
Warto dodać, że to nie jedyna rola mundurowych tego dnia. Podczas całego dnia wyścigu bowiem na Stadionie Miejskim w Kruszwicy organizowane były imprezy towarzyszące, rozgrywane w formie zabawy dla wszystkich uczestników wydarzenia.
Dlatego na stadionie stanęło stoisko prewencyjne, z różnymi materiałami promującymi bezpieczeństwo w ruchu drogowym, także cyklistów. Policjanci oraz uczennica reprezentująca klasę mundurową z ZSP nr 1 w Inowrocławiu, wręczali rowerzystom kamizelki odblaskowe, książeczki edukacyjne. Dzieci, które przyniosły do stanowiska funkcjonariuszy wcześniej wykonany rysunek pt. „Mój bezpieczny rower”, mogły wygrać maskotki polfinki.
Dzień można było spędzić iście plenerowo i nie tylko na sportowo. Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu zaprezentowało Społeczny Program Edukacyjny „Z sercem dla zwierząt” i przygotowało mnóstwo atrakcji dla tych, którzy kochają swoje czworonogi. Był wykład lekarza weterynarii, sposoby udzielania pomocy zwierzakom, przejażdżki psim zaprzęgiem i konkursy. WOPR-owcy z Kruszwicy natomiast utworzyli punkt medyczny i udzielali pomocy uczestnikom wyścigu.