Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Upały – policjanci apelują o ostrożność!
Przed nami pierwszy wakacyjny weekend, a synoptycy zapowiadają wysokie temperatury sięgające ponad 30° upałem. Piękna pogoda zachęci wielu mieszkańców do wyjazdów nad wodę, w góry oraz do odwiedzin rodziny i znajomych. Oznacza to większy ruch na drogach i konieczność zachowania szczególnej ostrożności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Kierował z „zakazem” i po alkoholu
Inowrocławscy policjanci przedstawili zarzut zatrzymanemu 39-latkowi, który był nietrzeźwy i kierował pomimo orzeczonego zakazu. Dodatkowo poruszał się pojazdem bez zgody właściciela. Teraz decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.
-
Akcja „Bezpieczny przejazd”
Inowrocławska „drogówka” uczestniczyła w działaniach dotyczących poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Celem akcji jest zapobieganie wypadkom i podnoszenie świadomości o realnych zagrożeniach.
-
Wiedzą, jak bezpiecznie spędzić wakacje
Przyszedł czas na podsumowanie konkursu pn. „Bezpieczne wakacje” objętej honorowym patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia Pana Arkadiusza Fajoka. Przedsięwzięcie przygotowały lokalne służby Straży Miejskiej, Pożarnej i Policji.
-
Janikowskie rodziny kręci bezpieczeństwo w lecie
Policjanci z Komisariatu Policji w Janikowie uczestniczyli w VI Festynie Rodzinnym. Wydarzenie było doskonałą okazją do promowania zasad bezpieczeństwa w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
-
Sprawny autokar = bezpieczna podróż
Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego inowrocławska „drogówka” prowadzić będzie kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Funkcjonariusze sprawdzą, czy pojazd jest sprawny, a kierowca trzeźwy.
-
Pierwszy dzień lata – ciepły weekend nad wodą. Policjanci z Pakości i Kruszwicy czuwali nad bezpieczeństwem
Miniony weekend przyciągnął nad wodę wiele osób korzystających z pięknej, letniej pogody. Policjanci z Komisariatu Policji w Pakości oraz Kruszwicy w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających realizowali wzmożone działania na akwenach.
-
Policjant po służbie zaopiekował się zagubionym 9-latkiem
Czujność policjanta po służbie sprawiła, że samotne, poranne wyjście 9-latka z domu zakończyło się szczęśliwie. Będący po służbie funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego inowrocławskiej komendy zauważył na osiedlu małego chłopca boso i bez opiekuna. Szczęśliwie cały i zdrów wrócił pod opiekę mamy.
-
Woda i bezpieczeństwo mogą iść w parze
Lato dopiero przed nami, ale mundurowi z powiatu inowrocławskiego już teraz dbają o bezpieczeństwo korzystających z pogody i wypoczywających nad wodą. Takie aktywności mogą być bezpieczne, jeśli tylko zachowamy chłodną głowę i poskromimy brawurę.
-
Z policjantami o bezpieczeństwie w czasie wakacji
Mundurowi z powiatu inowrocławskiego prowadzą spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą, o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Poruszają tematy związane z ważne dla najmłodszych i ich bliskich, bo bezpieczeństwo to wspólna sprawa.