Wiadomości

Po pierwsze człowiek!

Data publikacji 21.07.2015

W piątek (12.06.15r.) młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu inowrocławskiego spotkała się, by wziąć udział w warsztatach na temat antydyskryminacji i praw człowieka. Inicjatorem spotkania była inowrocławska policja, która ...

W piątek (12.06.15r.) młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu inowrocławskiego spotkała się, by wziąć udział w warsztatach na temat antydyskryminacji i praw człowieka. Inicjatorem spotkania była inowrocławska policja, która wspólnie z Fundacją Ekspert-Kujawy zorganizowała całe przedsięwzięcie. Warsztaty poprowadzili goście z Polskiego Forum Migracyjnego oraz Fundacji dla Somalii z Warszawy.



Piątkowe warsztaty odbyły się w siedzibie Fundacji Ekspert–Kujawy w Inowrocławiu. Tam licznie zgromadziła się młodzież, by rozmawiać o problematyce zjawiska jakim jest dyskryminacja, wzajemne poszanowanie, tolerancja i prawa człowieka. Pomysł na zorganizowanie tego typu zajęć i zaproszenie do współpracy specjalistów, narodził się ze strony policjantek mł.asp. Izabeli Lewickiej Woszczak i sierż. sztab. Anny Grecman z inowrocławskiej komendy. Do przedsięwzięcia przyłączyła się inowrocławska Fundacja Ekspert-Kujawy. Na specjalne zaproszenie, przybyły z Warszawy przedstawicielki z Polskiego Forum Migracyjnego i Fundacji dla Somalii, które przeprowadziły ciekawe warsztaty.



Problem rosnącego zjawiska nienawiści i działań dyskryminacyjnych przekładają się na wzrost przestępstw motywowanych nienawiścią. Poprzez realizację tego typu przedsięwzięć działamy profilaktycznie przeciw rozpowszechnianiu nienawiści. Dużo uwagi podczas zajęć poświęcono prawom człowieka, wszyscy bowiem chcemy mieszkać w kraju, gdzie prawa ludzi są przestrzegane i jest się traktowanym z szacunkiem.


Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Obserwując zainteresowanie młodych ludzi tą tematyką widać potrzebę tego typu działań, które z pewnością prowadzą do wzmocnienia odwagi w występowaniu przeciwko aktom dyskryminacji i wskazują możliwości wpływania na zmianę relacji międzyludzkich.
 
 
mł.asp. Iazabela Lewicka Woszczak

Powrót na górę strony