Wiadomości

Akcja „Bezpieczny przejazd”

Inowrocławska „drogówka” uczestniczyła w działaniach dotyczących poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Celem akcji jest zapobieganie wypadkom i podnoszenie świadomości o realnych zagrożeniach.

Wczoraj (23.06.2026) w miejscowości Chełmce na szlaku kolejowym Piotrków Kujawski - Chełmce, służby prowadziły wspólną akcję edukacyjną. To kolejna jej edycja, by przypominać kierującym i pieszym, że w zderzeniu w pociągiem nie mają szans na przeżycie. 

Policjanci wydziału ruchu drogowego inowrocławskiej komendy, strażnicy ochrony kolei oraz zawiadowca działali prewencyjnie, aby edukować uczestników ruchu. 

Kierowcom oraz pieszym były wręczane ulotki informacyjne o tym, jak poważnym i realnym zagrożeniem jest zbagatelizowanie zasad przekraczania przejazdu kolejowo-drogowego.

Elementarz zasad to:

- nigdy nie wjeżdżaj, ani nie wchodź na przejazd, gdy sygnalizacja miga na czerwono,

- po przejechaniu pociągu poczekaj, aż sygnalizacja przestanie migać,

- dopiero po upewnieniu się, że nie nadjeżdża pociąg, możesz wejść lub wjechać na tory.

Powrót na górę strony