Woda i bezpieczeństwo mogą iść w parze
Lato dopiero przed nami, ale mundurowi z powiatu inowrocławskiego już teraz dbają o bezpieczeństwo korzystających z pogody i wypoczywających nad wodą. Takie aktywności mogą być bezpieczne, jeśli tylko zachowamy chłodną głowę i poskromimy brawurę.
Dzisiaj kruszwiccy funkcjonariusze zabezpieczali zmagania wioślarskie „Olympic Hopes Regatta 2026” na torze regatowym jeziora Gopło. Dbali zarówno o porządek podczas zawodów, jak i bezpieczeństwo ich uczestników i innych osób korzystających z uroków Gopła.
Jak co roku, policjantów można spotkać również podczas wspólnych służb z ratownikami WOPR, strażakami PSP i OSP czy strażnikami Państwowej Straży Rybackiej. Funkcjonariusze sprawdzają, m.in., czy osoby pływające łodziami, kajakami bądź rowerami wodnymi korzystają z kamizelek ratunkowych, dostosowują prędkość do warunków na akwenie i nie łączą tej aktywności z alkoholem. To właśnie nietrzeźwość, brawura i przecenianie własnych umiejętności pływackich są jednymi z głównych przyczyn tragicznych wypadków.
Przedstawiciele służb zwracają się również do rodziców i opiekunów, aby nie pozostawiali dzieci bez nadzoru w rejonie wody oraz pamiętali, że dmuchane zabawki i materace nie zapewniają bezpieczeństwa na wodzie.
Korzystając z nadchodzącego lata pamiętajmy, że bezpieczeństwo zaczyna się od rozsądku.


