Wiadomości

Edukacja, zabawa i uśmiechy dzieci podczas festynów z okazji Dnia Dziecka

Data publikacji 01.06.2026

Z okazji wyjątkowego święta inowrocławscy policjanci życzą wszystkim dzieciom dużo radości, uśmiechu oraz bezpiecznego i szczęśliwego dzieciństwa. Najważniejsze jest dobro oraz bezpieczeństwo najmłodszych, dlatego każda okazja do rozmów o właściwych postawach i zasadach bezpieczeństwa jest niezwykle cenna.

Miniony weekend upłynął policjantom pod znakiem festynów i spotkań organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Funkcjonariusze uczestniczyli w wydarzeniach przygotowanych dla dzieci i ich rodzin, podczas których nie zabrakło atrakcji, wspólnej zabawy oraz działań profilaktycznych.

W piątek (29.05.2026r.) na dzieci moc atrakcji czekała na nich w Areoklubie Kujawskim, gdzie podczas festynu inowrocławskie policjantki rozmawiały o bezpieczeństwie oraz zbliżających się wakacjach. Z kolei w sobotę (30.05.2026r.) pakoscy policjanci uczestniczyli w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Szkołę Podstawową im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości.  Funkcjonariusze znakowali rowery, przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz odpowiadali na pytania dzieci i rodziców. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs z krzyżówką pn.”Jednośladem bezpiecznie do celu”, którego organizatorem jest Policja oraz Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Wygrał 9-letni Antoni. Dodatkową atrakcją wydarzenia był pokaz psa służbowego, który wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród najmłodszych uczestników. Podczas festynu obecni byli również przedstawiciele WOPR, którzy wspólnie z  policjantami edukowali i przypominali uczestnikom o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.
W weekend odbył się również festyn zorganizowany przez Starostwo w ogrodzie powiatowego Muzeum im. Jana Kasprowicza. Współorganizatorami była: Policja, Straż Pożarna, 2.Pułk Inżynieryjny, Zakład Karny, Sanepid, III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi. Ponadto funkcjonariusze z Kruszwicy uczestniczyli w festynie pn.”Szczęśliwa Rodzina”, gdzie prowadzili działania profilaktyczne i edukacyjne, rozmawiając z dziećmi o bezpieczeństwie oraz odpowiedzialnych zachowaniach.


Spotkania były doskonałą okazją do promowania właściwych postaw i przypominania, że bezpieczeństwo dzieci jest wspólną sprawą nas wszystkich. 

Powrót na górę strony