Wiadomości

Wspólne służby policjantów i ratowników WOPR na Jeziorze Gopło

Bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą i korzystających ze sprzętu pływającego. Taki cel mają wspólne służby policjantów i ratowników WOPR, które rozpoczęły się ostatnio na wodach Jeziora Gopło.

W ostatnim czasie odbyły się pierwsze w tym roku patrole policjantów i ratowników WOPR na akwenach. Na Jeziorze Gopło mundurowi z kruszwickiego komisariatu patrolowali miejsca rekreacji nad wodą, zwracając uwagę na bezpieczeństwo wypoczywających oraz przestrzeganie przepisów porządkowych.

Policjanci i ratownicy rozmawiali z wypoczywającymi o zasadach bezpiecznego korzystania z akwenów, przypominając m.in. o zakazie wchodzenia do wody po alkoholu, konieczności stałej opieki nad dziećmi oraz obowiązku używania kamizelek asekuracyjnych podczas korzystania ze sprzętu pływającego.

Tego typu wspólne patrole będą kontynuowane. Ich celem jest nie tylko szybka reakcja na zagrożenia, ale także promowanie odpowiedzialnego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Wypoczywając nad wodą pamiętajmy o zachowaniu rozwagi i stosowaniu się do poleceń Policji i WOPR-u.

Powrót na górę strony