Wiadomości

„Trzeźwe popołudnie” w powiecie inowrocławskim - dwoje kierujących z promilami

Data publikacji 08.05.2026

Policjanci inowrocławskiej „drogówki” włączyli się wczoraj (7.05.2026) w wojewódzkie działania kontrolne pod hasłem „Trzeźwe popołudnie”, których celem było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz eliminowanie z ruchu osób kierujących pod wpływem alkoholu. Niestety, spośród ponad 1500 skontrolowanych osób, dwoje okazało się prowadzić pod wpływem alkoholu.

W trakcie działań policjanci przeprowadzili 1520 kontroli. W trakcie jednej z kontroli, w m. Kołodziejewo ujawnili, że 37-letni kierujący samochodem marki Dacia miał 0,46 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Trzeźwości nie zachowała też 44-latka kierująca w Rojewie Volskwagenem. W tym wypadku policyjny alkomat wskazał ponad pół promila alkoholu. W obu przypadkach kierującym zatrzymano prawa jazdy i odpowiedzą oni za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony