Wiadomości

Był przejazdem i przywłaszczył sportową torbę

Data publikacji 09.07.2024

Kara do roku więzienia grozi 40-letniemu mieszkańcowi Torunia, który jechał przez gminę Gniewkowo. Gdy zatrzymał się na myjni, przywłaszczył pozostawioną torbę. Namierzyli go i zatrzymali gniewkowscy policjanci.

W połowie czerwca do gniewkowskiego komisariatu zgłosił się mieszkaniec tej gminy i powiadomił o tym, że ktoś zabrał jego sportową torbę pozostawioną na miejscowej myjni. W środku było obuwie sportowe oraz sportowa odzież. Starty wycenione zostały na ponad 2 700 złotych.

Policjanci z Gniewkowa przejrzeli monitoring i ustalili pojazd Ford Fokus oraz to, że związek z przestępstwem może mieć kierujący tym samochodem. Wstępnie policjanci ustalili wygląd mężczyzny podejrzewanego o przywłaszczenie plecaka.

Po blisko trzech tygodniach na terenie jednej ze stacji paliw gminy Gniewkowo pojawił się samochód, a w nim mężczyzna odpowiadający rysopisowi poszukiwanemu przez policjantów. Był już jednak innych samochodem.

Gdy tylko fakt ten potwierdził patrol z Gniewkowa natychmiast policjanci pojawili się na stacji, a podejrzewanego mężczyznę sprawdzili. Nie mylili się. W ich ręce wpadł sprawca przestępstwa z czerwca. Po przeszukaniu pojazdu mundurowi znaleźli skradzione mienie i odzyskali je w całości.

40-letni torunianin został zatrzymany. Usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia. Torba wróciła do właściciela, a sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do roku.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu
 

 

Powrót na górę strony