Wiadomości

W konkursie na krzyżówkę o bezpieczeństwie wygrał inowrocławski Dom Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań”

Data publikacji 01.07.2024

Policjanci z Inowrocławia cyklicznie spotykają się ze zrzeszonymi seniorami, by podnosić ich świadomość o zagrożeniach. Doskonałym też sposobem na edukację są dedykowane właśnie Seniorom konkursy. Tym razem trzeba było ułożyć krzyżówkę z hasłem „Bezpieczeństwo Seniorów”.

Inicjatorem konkursu była asp. szt. Izabella Drobniecka i sierż. szt. Emil Gawroński, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką także senioralną. Dzięki współpracy z wieloma instytucjami oraz służbami konkurs zorganizowali: Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Straż Miejska Inowrocław, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, Państwowa Straż Łowiecka, Straż Leśna, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego w Inowrocławiu, Nadgoplańskie WOPR w Kruszwicy, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Adresatami inicjatywy byli Seniorzy zrzeszeni w klubach, domach dziennego pobytu, domach środowiskowych i pomocy społecznej powiatu inowrocławskiego. Celem konkursu było to, by zaprezentować wakacyjne zasady dotyczące przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego pobytu nad wodą, w lesie oraz inne sytuacje, które mogą być groźne. Warto wymieniać się poglądami na temat dobrych i złych nawyków. Wszystko po to, aby nie dochodziło do przykrych zdarzeń.

Komisja konkursowa wybrała czterech laureatów, oceniła prace i przyznała nagrody. W piątek (28.06.24r.) w siedzibie inowrocławskiej komendy policji odbyło się podsumowanie konkursu. Oto wyniki:
I Miejsce zajął Dom Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” w Inowrocławiu, II Miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewkowie, III Miejsce należało do Środowiskowego Domu Samopomocy w Wonorzu. Wyróżnienie otrzymał Dzienny Dom Senior + w Janikowie.

Nagrody wręczyli: Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Robert Olszewski oraz dzielnicowy Osiedla Rąbin sierż. szt. Daniel Zalewski, przedstawiciel Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Pan Piotr Kozłowski, z Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu Pani Monika Kurzawa, Przedstawiciel Służby Więziennej w Inowrocławiu Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Inowrocławiu porucznik Łukasz Lewandowski i ze Straży Miejskiej w Inowrocławiu Pani Klaudia Kryszak.

Po wręczeniu nagród inspektor Robert Olszewski pogratulował wszystkim uczestnikom i zachęcił Seniorów wraz z opiekunami do kontynuacji współpracy z policją oraz służbami i instytucjami. Podkreślił, że edukacja o zagrożeniach nie dopuszcza do występowania zagrożeń oraz niweluje ich skutki.

Nagrody ufundowali organizatorzy oraz Powiat Inowrocławski. Gratulujemy wszystkim laureatom!

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

  • wszystkie zdjęcia dotyczącą podsumowania konkursu i wręczenie nagród
Powrót na górę strony