Wiadomości

Inowrocławska Policja dysponuje AED

Defibrylator AED to profesjonalny sprzęt medyczny do ratowania w nagłym zatrzymaniu akcji serca. Dobrze, gdy dostęp do niego jest w przestrzeni publicznej. Takie urządzenie znajduje się w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Ostatnio inowrocławskich policjantów odwiedził dr Dominik Chmiel, niegdyś ratownik medyczny inowrocławskiego pogotowia ratunkowego, dziś profesor uczelni oraz prezes stowarzyszenia Zdrowy Inowrocław, które zajmuje się między innymi kwestiami bezpieczeństwa zdrowotnego w naszym mieście.

Urządzenie AED zostało odznaczone w aplikacji Ratownik, którą każdy może pobrać na własną komórkę bezpłatnie, gdzie można znaleźć ten, jak i inne defibrylatory w całej Polsce. Dobrze wiedzieć, gdzie takie urządzenie się znajduje w stanie nagłego zatrzymania krążenia, szczególnie u osób dorosłych.

Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu posiada taki sprzęt, który jest dostępny na dyżurce przez całą dobę. AED prezentuje policjant wydziału patrolowo-interwencyjnego mł. asp. Damian Król. Policjant wie co znaczą cenne sekundy, gdy mowa o pomocy, gdy w ubiegłym roku uratował tonącego mężczyznę. Pisaliśmy o tym tutaj: https://kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb/informacje/wiadomosci/137145,Podczas-urlopu-uratowal-tonacego-mezczyzne.html

Warto podkreślić również, iż inowrocławscy policjanci zdobywają uprawnienia ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy we współpracy z Nadgoplańskim WOPR w Kruszwicy.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu
 

Powrót na górę strony