Wiadomości

Figurka żaczka już w rękach inowrocławskich kryminalnych

Data publikacji 24.04.2024

Pięć lat więzienia grozi 26-letniemu mężczyźnie, który oszpecił inowrocławską „Królówkę”. Wandal wyrwał z podłoża i ukradł figurkę żaczka z brązu. Odpowie za przestępstwo kradzieży.

W połowie kwietnia inowrocławska policja została powiadomiona o kradzieży żaczka z ulicy Królowej Jadwigi. Sprawca w sposób chuligański wyrwał figurkę z podłoża, pozostawiając przymocowany jeden but żaczka. Straty wyniosły ponad 45 000 złotych.

Kryminalni zebrali informacje na temat okoliczności przestępstwa i nie poprzestawali w analizie policyjnej wiedzy oraz działaniach. We wtorek funkcjonariusze (23.04.2024) przystąpili do zatrzymania 26–letniego mężczyzny. Namierzyli go, gdy szedł ulicą Inowrocławia.

To jego od pewnego czasu typowali do kradzieży i zarazem dewastacji. Nie mylili się. Policjanci dotarli do miejsca ukrycia skradzionego przedmiotu. W kontenerze na śmieci ujawnili schowaną figurkę. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży.

Policjanci zgromadzili również dowody na to, że ten sam mężczyzna ma jeszcze na koncie kradzież roweru i kradzieże sklepowe. Odpowie także i za to. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

  • figurka żaczka w śmietniku
  • policjant prezentuje figurkę
  • figurka żaczka leży na chodniku
Powrót na górę strony