Wiadomości

Ozdobna płyta chodnikowa odzyskana przez policjantów

Konsekwencje karne poniosą dwaj mężczyźni, którzy mają związek z kradzieżą ozdobnej płyty chodnikowej. Obu namierzyli i zatrzymali inowrocławscy kryminalni. Łup stanowi wyjątkowy eksponat dla zwiedzających miasto. Skradzione mienie policjanci odzyskali.

W grudniu ubiegłego roku, w Inowrocławiu przy ulicy Królowej Jadwigi, została skradziona ozdobna płyta chodnikowa z brązu wartości 5 tysięcy złotych.  Sprawca wyrwał ją z chodnika. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Sprawą zajmowali się kryminalni, którzy gromadzili i analizowali zebrane informacje.

Wczoraj (22.04.2014) nastąpił przełom w sprawie. Policjanci wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z kradzieżą. Funkcjonariusze „odwiedzili go” na terenie gminy Kruszwica i zatrzymali. Na podstawie zebranych dowodów 33-latek usłyszał zarzut kradzieży. Niemniej jednak, skradzionej płyty już nie posiadał. Miał za to zbryloną substancję o wadze blisko 47 gramów, którą policjanci zabezpieczyli. Badania wykażą, czy to zabronione środki odurzające. Jeśli tak, mężczyzna usłyszy dodatkowe zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

Tego samego dnia kryminalni wpadli na trop drugiego mężczyzny, którego powiązali ze skradzioną płytą. To mieszkaniec gminy Inowrocław. Jego posesja została przeszukana i właśnie na niej kryminalni ujawnili skradzione mienie. Zatrzymany 52-latek usłyszał zarzut paserstwa. To jednak nie koniec jego kłopotów, bo był on też poszukiwany do odbycia kary więzienia w wymiarze 93 dni za kradzieże na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w tym kradzieże w sklepach drogeryjnych na terenie Inowrocławia.

Teraz obaj będą odpowiadać za przestępstwo przed sądem.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 

 

Powrót na górę strony