Wiadomości

Zdradziło go nerwowe zachowanie

Data publikacji 05.04.2024

Widząc radiowóz, idący ulicą mężczyzna, próbował uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Na nic to się zdało, bo policjanci to zauważyli i postanowili sprawdzić co było powodem takiej reakcji. Okazało się, że 40-latek jest poszukiwany i powinien „siedzieć" w więzieniu, gdzie trafił na rok.

W nocy ze środy na czwartek (3/4.04.24) policjanci inowrocławskiej „patrolówki”, na jednej z ulic, zauważyli mężczyznę, który wyraźnie na widok radiowozu zmienił kierunek drogi i zaczął wykonywać nerwowe ruchy.

Policjanci postanowili sprawdzić ten fakt. Podczas legitymowania 40-latek był bardzo zdenerwowany i unikał kontaktu wzrokowego.

Jak się okazało, w policyjnych systemach widniał on jako poszukiwany do odbycia roku kary pozbawienia wolności za znęcanie się nad osobą najbliższą.

To nie był prawdopodobnie koniec problemów mężczyzny. Podczas dalszych czynności mundurowi znaleźli u niego woreczek strunowy z kryształkami. Substancja została zabezpieczona i przekazana do dalszych badań. Jeśli wykażą one, że to jakiś zakazany środek mężczyzna usłyszy w związku z jego posiadaniem zarzut.

40-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

sierż. szt. Emil Gawroński

KPP Inowrocław

Powrót na górę strony