Inowrocławscy policjanci grają razem z WOŚP

Data publikacji 28.01.2024

W dniu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od godzin porannych nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwają policjanci. Z okazji tego dnia został zorganizowany charytatywny turniej koszykówki. Policjanci stoczyli zaciętą rywalizację. Nasi mundurowi wywalczyli drugie miejsce.

Dziś (28.01.2024 r.) odbywa się Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Pomocy. Jest to 32. edycja tego wydarzenia. Celem tegorocznej imprezy charytatywnej jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa wolontariuszy i osób kwestujących w całym powiecie dbają policjanci.

W tym dniu z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu oraz III Liceum Ogólnokształcącego imienia Królowej Jadwigi w Inowrocławiu odbył się Charytatywny Turniej Koszykówki pod nazwą „Powiat gra dla WOŚP”. Policjanci z inowrocławskiej komendy również wzięli udział. Drużynę reprezentowali: asp. szt. Krzysztof Lamański, st. asp. Stanisław Agaś, mł. asp. Radosław Daroszewski, asp. Maciej Goczkowski, asp. Łukasz Bartocha, sierż. szt. Marcin Jasiński. Zgłoszonych do rywalizacji było 19 zespołów. W finałowym starciu znalazły się drużyna Policji oraz Straży Pożarnej. Policjanci stoczyli zaciętą rywalizację, by stanąć na podium. Mimo zmęczenia gra toczyła się do ostatnich sekund. Ostatecznie turniej wygrała drużyna Straży Pożarnej. Policjanci zajęli godne drugie miejsce.