Wiadomości

Poszukiwani w „rękach” policjantów

Data publikacji 24.01.2024

Wczoraj (23.01.24) na terenie całego powiatu inowrocławskiego policjanci zatrzymali siedmiu poszukiwanych. Wobec mężczyzn zostały wystawione nakazy doprowadzeń, zarządzenie prokuratury oraz list gończy. Trzech z nich miało możliwości uniknięcia „odsiadki’ po wpłacie grzywny. Jeden z nich nie skorzystał z tej możliwości.

W toku czynności inowrocławska „patrolówka” ustaliła miejsce przebywania 32-latka i zatrzymała go do odbycia kary 45 dni pozbawienia wolności. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Inowrocławiu za oszustwa.

Następny 32-latek, również nie uniknął kary zasądzonej przez sąd. Najbliższe 30 dni spędzi za kratkami za kradzieże sklepowe. Wpadł podczas kolejnej na terenie supermarketu.

Zdarza się również, ze podczas kontroli drogowych wpadają poszukiwani. Tak było i tym razem. Kontrolowany rowerzysta okazał się być poszukiwany na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu, celem ustalenia miejsca pobytu. Ponadto okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Policyjny alkomat wykazał ponad pół promila. Rowerzysta otrzymał mandat w wysokości 2 500 zł.

Możliwość opłacenia grzywny, w zamian kary pozbawienia wolności w Gniewkowie, mieli 19-latek oraz 21-letni mężczyzna. Po zapłaceniu grzywny i wykonanych czynnościach zostali zwolnieni do domu. Natomiast w Inowrocławiu z takiej możliwości nie skorzystał 42-latek, zdecydował się odbyć karę 6 dni aresztu za popełnione wcześniej wykroczenie.

Szereg czynności inowrocławskich kryminalnych pozwoliły na zatrzymanie 47-latka. Był on poszukiwany listem gończym wydanym przez Prokuraturę Okręgową w Toruniu. Zgodnie z dyspozycją organu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 30 dni. Po zatrzymaniu i wykonaniu czynności został doprowadzony do zakładu karnego.

sierż. szt. Emil Gawroński

KPP Inowrocław

Powrót na górę strony