Wiadomości

„Panowie weźcie na obiad”

Data publikacji 09.01.2024

Tak do policjantów z wydziału ruchu drogowego powiedział zatrzymany do kontroli kierowca VW. Chciał wręczyć mundurowym pieniądze, by uniknąć kary za wykroczenie drogowe. 61-letni kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzut łapówki. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (8.01.24) na terenie gminy Kruszwica patrol ruchu drogowego z Inowrocławia zatrzymał do kontroli pojazd marki VW, którym jechały dwie osoby. Kierujący przekroczył prędkość o 42 km/h na dopuszczalnej „50” w terenie zabudowanym. Mając świadomość konsekwencji jakie mu grożą, dwukrotnie zaproponował policjantom, by nie karali go mandatem, wręczając im pieniądze i mówiąc „panowie weźcie na obiad”.

61-letni mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem usiłowania wręczenia łapówki i przewieziony na przesłuchanie do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Tam został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 8 lat więzienia.

Mężczyzna odpowie też za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Dostał za to wykroczenia tysiąc złotych mandatu i 11 punktów karnych.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu
 

 

Powrót na górę strony