Wiadomości

Areszt za włamania i kradzieże

Kruszwiccy policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o liczne przestępstwa. Lista zarzutów przeciwko niemu jest długa. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Wczoraj (29.11.23) policjanci z kruszwickiego komisariatu doprowadzili do oskarżyciela oraz sądu 40-letniego mieszkańca gminy. Jego lista przewinień jest długa. Dlatego sąd pozytywnie rozparzył wniosek policji i prokuratury o tymczasowe aresztowanie.

To amator sklepowych kradzieży oraz włamań do piwnic. Policjanci zebrali wszystkie zgłoszone przypadki kradzieży w sklepach i połączyli w jednym postępowaniu. Zgromadzili bowiem dowody na to, że związek z nimi ma 40-letni mężczyzna. Od sierpnia do października trzynastokrotnie okradł sklepy wynosząc z nich różne artykuły, a najczęściej alkohol.

Ponadto cztery razy włamał się do piwnic i działek. Z nich brał wszystko to, co uznawał za wartościowe. W dwóch przypadkach z klatki schodowej lub innego miejsca ukradł rowery. Włamał się też do mieszkania skąd zabrał elektronarzędzia.

Mężczyzna wpadł w minioną niedzielę (29.11.23), gdy jechał samochodem. To nie umknęło uwadze kruszwickich policjantów. Zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu. Po tym jak usłyszał zarzuty trafił do prokuratury oraz sądu. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu
 

 

 

Powrót na górę strony