Wiadomości

Znów odpowie za kradzieże z włamaniem na działkach

Data publikacji 17.11.2023

Kryminalni z Inowrocławia, w krótkim czasie, po raz kolejny zatrzymali tego samego sprawcę włamań do altan na działkach. Uprzednio usłyszał 12 zarzutów, teraz 6. Decyzją oskarżyciela został objęty policyjnym dozorem po raz drugi. Za włamanie kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Policjanci wydziału kryminalnego zajmowali się sprawami włamań na terenie inowrocławskich działek. W sześciu przypadkach sprawca wypchnął lub wybił szyby w altanach, a także uszkodził drzwi. Kradł to co uważał za wartościowe, w tym sprzęt elektryczny i narzędzia.

Biorąc pod uwagę metodę działania sprawcy, policjanci podejrzewali tego samego mężczyznę, o którym już pisaliśmy 3 listopada 2023 roku (link do informacji: https://inowroclaw.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/141956,Pladrowal-dzialki-i-okradal-zatrzymala-go-policjantka.html).

We wtorek (14.11.2023) funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali 36-latka na jednej z ulic Inowrocławia. Mężczyzna został doprowadzony do inowrocławskiej komendy. Kryminalni udowodnili mu, że ma on bezpośrednio związek z sześcioma włamaniami, których dokonał na przełomie października i listopada. Część skradzionych rzeczy zastawił w lombardzie. Policjanci odzyskali je.

Biorąc pod uwagę wcześniejsze przestępstwa mężczyzny oraz kolejne sześć nowych zarzutów kradzieży z włamaniem, policjanci wystąpili ponownie do oskarżyciela z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Prokurator zdecydował o objęciu go po raz drugi policyjnym dozorem. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat za kratami.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 

Powrót na górę strony