Wiadomości

To były policyjne działania „Prędkość”

Data publikacji 21.09.2023

Wczoraj (20.09) na terenie całego kraju policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Na terenie powiatu inowrocławskiego policyjne patrole z wydziału ruchu drogowego skontrolowały 150 pojazdów. Ponad 85 % kierujących, bo 128, przekroczyło dozwoloną prędkość.

Policjanci ukarali mandatami nie tylko za prędkość, ale też inne wykroczenia, 99 uczestników ruchu drogowego, a 42 pouczyli. Wobec jednej osoby został skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Podczas działań „Prędkość” były zorganizowane statyczne punkty kontroli prędkości oraz pomiary wykonywane z wykorzystaniem pojazdów Policji wyposażonych w wideorejestratory, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

W działaniach wzięły udział policyjne zespoły pod nazwą „SPEED”. Ich zadaniem było przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym, w tym kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. W takich sytuacjach policjanci obligatoryjnie zatrzymywali na trzy miesiące prawo jazdy kierującym.

Wczorajsze działania wpisały się w obchodzony w dniach 16-22 września 2023 r., Europejski Tydzień Mobilności, prowadzony pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), pod wymownym hasłem „Żyj i ratuj życie”, koordynowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Policja apeluje! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Pamiętaj, masz wpływ na swoje bezpieczeństwo!

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

  • policjant z miernikiem na drodze
  • kontrola kierowcy
  • działania prędkość na terenie Inowrocławia
  • policjant na drodze prowadzi działania kontrolne
  • działania kontrolne na drogach
  • policjantka mierzy prędkość pojazdów
Powrót na górę strony