Wiadomości

Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu podziękował Panu Piotrowi

Zauważył kierowcę i podejrzewał, że ten jest po alkoholu. Nie mylił się. Doprowadził do zatrzymania jego samochodu i powiadomił policję. Za postawę i wkład w bezpieczeństwo na drodze, Panu Piotrowi podziękował inowrocławski Komendant Policji.

Wczoraj (08.09) zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu młodszego inspektora Karola Konopackiego przyjął Pan Piotr. Ma on swój udział w reakcji na zachowanie mężczyzny, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przypomnijmy:

W poniedziałek (04.09) w charakterze podejrzanego został przesłuchany mężczyzna, który był zatrzymany kilka dni wcześniej. Dyżurny w piątek (01.09) skierował patrol na jedną z ulic Osiedla Solno w Inowrocławiu. Ze zgłoszenia wynikało, że został tam zatrzymany nietrzeźwy kierujący samochodem.

Sprawa zaczęła się od tego, że uwagę mieszkańca miasta przykuła awantura kilku osób w rejonie pobliskiego stawku i zaparkowanego samochodu. Ci kłócili się i pili alkohol. Zainteresowany sytuacją mężczyzna był przekonany, że jedna osoba z tej grupy zaraz wsiądzie i odjedzie, dlatego zadzwonił na policję. Auto faktycznie po chwili odjechało.

Powiadomiony patrol policji przyjechał na miejsce. Policjanci rozpoczęli poszukiwania tego pojazdu. Po niedługim czasie, niespodziewanie, w tym samym miejscu ponownie podjechał seat, a w nim ten sam mężczyzna. Interweniujący inowrocławianin zauważył go, a że był wtedy akurat w samochodzie, zajechał mu drogę i uniemożliwiając dalszą jazdę. W krótkiej rozmowie z kierowcą wyczuł od niego alkohol. Zabrał mu kluczyki i powiadomił policję.

Patrol, który zastał mężczyzn na miejscu ustalił, że 49-letni kierowca seata miał ponad promil alkoholu w organizmie. Jego prawo jazdy zostały zatrzymane. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komendant Policji podziękował Panu Piotrowi i wręczył mu list gratulacyjny oraz upominek. Podkreślił jego postawę, która przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu kolejnego pirata drogowego.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu
 

 

Powrót na górę strony