Wiadomości

Służby działają i pilnują nad wodą

Data publikacji 10.07.2023

Teren wód w powiecie inowrocławskim jest pod nadzorem służb. Tam, gdzie wypoczywają ludzie i są kąpieliska działają policjanci, wopr-owcy i strażacy. Szczególnie też mają „na oku” miejsca, gdzie nie wolno się kąpać.

Wodniacy z komisariatu w Kruszwicy wraz z ratownikami z WOPR-u działają na jeziorze Gopło i czuwają nad bezpieczeństwem. Policjanci z Janikowa również pełnią służbę na rzecz bezpieczeństwa na Jeziorze Pakoskim.

Upały sprawiają, że na wypoczynek nad wodę przyjeżdżają całe rodziny. Wiele osób szuka nieraz ustronnych miejsc do kąpieli. To zły pomysł. Pod szczególnym nadzorem miejmy dzieci. Niech zasadą będzie to, że dzieci korzystają z wody wyłącznie pod opieką rodziców.

Realizowanie wspólnych działań i koordynacja zapewniają bieżący przepływ informacji o sytuacjach wymagających interwencji. Niestety wiele osób wchodzi do wody, kąpie się poza miejscami wyznaczonymi i strzeżonymi. Patrole docierają do takich plażowiczów, rozmawiają z nimi i edukują. Uświadamiają o zagrożeniach, bo brawura na wodzie, czy w wodzie kończy się często tragedią.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

Powrót na górę strony