Wiadomości

O Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa usłyszysz w autobusach miejskich

Inowrocławska policja w dalszym ciągu stawia na promocję tego narzędzia, które sprawdziło się już wielokrotnie. Pozwala mieszkańcom w sposób szybki skomunikować się z policją i dać sygnał o społecznym problemie.

By zapoznać mieszkańców i zareklamować Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i przedstawić jej cel oraz działanie, policjanci w ciągu kilku ostatnich lat zorganizowali konkurs rysunkowy dla dzieci i młodzieży. Był też quiz wiedzy dla dorosłych. Dzięki dofinansowaniu policji przez Powiat Inowrocławski możliwe było wykonanie reklamujących magnesów z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, a nawet gry planszowej, w którą mogą zagrać całe rodziny i zmierzyć się z zagadnieniami o bezpieczeństwie, ale też spędzić miło czas.

Informacje o mapie przekazywaliśmy wielokrotnie na spotkaniach z mieszkańcami, debatach oraz w szkołach.

Tym razem o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa usłyszysz w komunikacji miejskiej. To dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, które cyklicznie włącza się w profilaktyczne działania lokalnej policji. Dlatego już od dziś (16.02.23r.) na ekranach w autobusach wyświetla się baner promujący mapę. Sygnał ten ma przypominać mieszkańcom o tym narzędziu, by mogli każdego dnia mieć możliwość kontaktu z policją, gdy widzą zagrożenia i problemy w rejonie swojego zamieszkania.

Przypomnijmy:

Narzędzie w postaci aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo proste do obsługi i intuicyjne. Wystarczy w internecie wpisać hasło KMZB i uzyskamy przekierowanie do odpowiedniej strony obsługującej aplikację. Tam wybieramy rodzaj zagrożenia i „klikamy” w miejsce, gdzie ono występuje. Można dodać opis i zdjęcia. Resztą zajmie się policja.

Pamiętajmy, że aplikacja nie służy do przekazywania informacji, w których niezbędna jest natychmiastowa reakcja służb. Do tego służy numer alarmowy 112.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu
 

Powrót na górę strony