Wiadomości

Dwaj koledzy odpowiedzą za włamanie

Data publikacji 06.12.2022

Policjanci z Gniewkowa zatrzymali dwóch włamywaczy do domu. Praca nad sprawą skutkowała też odzyskaniem większości skradzionego mienia, które bardzo szybko miało nowych nabywców. Podejrzanym grozi teraz 10 lat więzienia.

Wczoraj (05.12) gniewkowscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z domów. Z relacji właściciela wynikało, że włamywacz lub włamywacze pokonali szybę w oknie i po wejściu do środka wynieśli między innymi telewizor, mikrofalę i elektronarzędzia.

Policjanci działając przy sprawie jeszcze wczoraj uzyskali informację o osobach, które mogły mieć związek z przestępstwem. Dokładnie to sprawdzili. Ustalili też miejsce, gdzie znajdował się pochodzący z kradzieży telewizor, który zaraz po włamaniu bardzo szybo zmienił właściciela. Policjanci odzyskali go, jak i wiele innych rzeczy.

Do sprawy zostali zatrzymani na terenie Gniewkowa dwaj koledzy w wieku 34 i 48 lat. Policjanci wkroczyli do ich mieszkań. Na podstawie zebranych dowodów obaj też usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do domu. Podejrzanym grozi teraz kara do 10 lat pobytu za kratami.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu
 

Powrót na górę strony