Wiadomości

Wpadł na kradzieży i to nie po raz pierwszy

Data publikacji 05.12.2022

Kryminalni rozliczyli do sprawy kradzieży 21-letniego mężczyznę. Wniosek o tymczasowe aresztowanie oskarżyciel „zamienił” na policyjny dozór. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu (02.12) policjanci z Inowrocławia doprowadzili do prokuratury 21-letniego podejrzanego o kradzież w sklepie. Z uwagi na to, że mieli do czynienia z osobą, która już wcześniej była zatrzymywana i to wielokrotnie za kradzieże, wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Mężczyzna w prokuraturze usłyszał, że za ostatni przypadek kradzieży jakiej dopuścił się w jednym z marketów na terenie Inowrocławia, skąd wyniósł 24 paczki kawy wartości ponad 670 zł, zostanie objęty policyjnym dozorem. Kradzieży tej dopuścił się (30.11), a następnie po dwóch dniach wrócił do tego samego sklepu, gdzie został rozpoznany i zatrzymany przez personel. Wezwany na miejsce patrol zatrzymał mężczyznę w policyjnym areszcie.

Najwyraźniej 21-latek zadrwił sobie z prawa po raz kolejny, bo nie dość, że znów dokonał kradzieży, to po tym , jak usłyszał o dozorze i wyszedł na wolność, tego samego dnia ponownie okradł inny sklep. W tej sprawie inowrocławska policja prowadzi postępowanie o wykroczenie.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu
 

Powrót na górę strony