Wiadomości

„Przemocy wobec zwierząt? - Mówimy NIE!” w pracach plastycznych

Data publikacji 02.12.2022

Konkurs pod tytułem „Przemocy wobec zwierząt? - Mówimy NIE!” dla dzieci i młodzieży zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Nadgoplański Park Tysiąclecia w Kruszwicy oraz Gabinet Weterynaryjny Wiesław Borkowski. Nagrody i upominki ufundował Powiat Inowrocławski i pomysłodawcy wydarzenia.

To ludzie muszą zadbać o przyrodę i zwierzęta, bo one same się nie obronią. Stąd konkurs, który niesie ze sobą ważny przekaz: dostrzeż problemy zwierząt domowych i wolno żyjących, rozwijaj poczucie odpowiedzialności za nie, kształtuj i pomagaj kształtować postawy humanitarnego traktowania zwierząt i działaj na rzecz zmiany negatywnego stosunku ludzi do zwierząt, by podnosić świadomość dotyczącą ochrony praw zwierząt.

W konkursie wzięło udział 169 dzieci i młodzieży ze szkół powiatu inowrocławskiego. Prace oceniła komisja konkursowa, która przyznała miejsca i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

Od 6 do 9 lat: I miejsce - Nadia Zielińska z SP w Rusinowie, II miejsce - Dominika Nawrocka z SP 4 Inowrocław, III miejsce - Sebastian Duczkowski z SP Orłowo. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Matuszak z SP Ośniszczewko, Gaja Sibora z SP w Pakości, Dominika Kubicka z SP Janikowo, Alicja Woźniak z ZPO Kościelec, Michał Szczęsny z SP 5 Inowrocław.

Od 10 do14 lat: I miejsce - Weronika Januszewska z SPI Inowrocław, II miejsce - Laura Woźniak z ZPO Kościelec, III miejsce - Aleksandra Koszałka z SP 2 Kruszwica. Wyróżnienia zdobyli: Kasandra Banach z SP 4 Inowrocław, Kevin Sontowski z SP w Szadłowicach, Natalia Walczak z SP 2 w Kruszwicy, Jakub Majer z SP w Kijewie, Sebastian Sobczak z SP 2 Kruszwica.

Wczoraj (01.12.22r.) w siedzibie kruszwickiego Parku Tysiąclecia laureaci odebrali nagrody z rąk Komendanta Komisariatu Policji w Kruszwicy podkom. Pawła Kazubowskiego, Dyrektora Parku Pana Andrzeja Sieradzkiego oraz lekarza weterynarii i edukatora Pana Wiesława Borkowskiego. Miło było widzieć radość na twarzach dzieci jak i ich rodziców. Uczestnicy spotkania mieli również okazję zwiedzić piękny obiekt i poznać walory Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

Inicjatorkami konkursu, który przygotowały i przeprowadziły były policjantki zajmujące się profilaktyką asp. szt. Izabella Drobniecka, asp. szt. Justyna Piątkowska wraz z edukatorkami Parku: Panią Dorotą Sajbor i Panią Lucyną Graczyk.

Zwyciezcom gratulujemy!

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

Powrót na górę strony