Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany przez policję

Data publikacji 29.11.2022

Kruszwiccy policjanci interweniowali po sygnale, że w samochodzie ciężarowym może być nietrzeźwy kierowca. Patrol potwierdził to i zatrzymał 50-letniego mężczyznę, który odpowie za przestępstwo.

Kilka dni temu (26.11) wpłynęła informacja do dyżurnego policji w Inowrocławiu o podejrzeniu co do stanu trzeźwości kierowcy ciężarowego renaulta. Pojazd miał poruszać się po Kruszwicy. Dyżurny zatem skierował tam patrol miejscowej policji, aby sprawdzili ten sygnał.

Po opatrolowaniu miasta na ul. Szosa Tryszczyńska policjanci zauważyli samochód ciężarowy, który wykonywał manewr cofania. Już po otwarciu jego kabiny dało się wyczuć woń alkoholu, dlatego patrol zbadał stan trzeźwości mężczyzny. Wynik wskazał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. 50-letni cudzoziemiec został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Samochód został przekazany firmie, w której mężczyzna pracuje.

Następnego dnia (27.11) mężczyzna został przesłuchany i na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu
 

 

Powrót na górę strony