Wiadomości

Uroczyste podsumowanie działań WOPR na terenie województwa

Data publikacji 21.11.2022

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z całego województwa spotkali się, by podsumować sezon. Była też okazja do wielu podziękowań dla nich, ale nie tylko. Wszystko to podczas uroczystości w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Na piątek (18.11.22) Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z jednostkami WOPR z terenu województwa zaprosił między innymi szereg przedstawicieli instytucji, w tym policji. Uroczyste podsumowanie sezonu było połączone ze ślubowaniem ratowników wodnych.

Spotkanie obfitowało w wiele słów pochwał i podziękowań dla WOPR-owców. To oni patrolują plaże, kąpieliska, rzeki i jeziora, upowszechniają naukę pływania, prowadzą szkolenia i akcje profilaktyczne. To właśnie dzięki nim wszyscy wypoczywający nad wodą mogą czuć się bezpiecznie. Dlatego piątkowa uroczystość wiązała się z odebraniem przez nich certyfikatów ukończenia szkoleń. Świeżo wykwalifikowani ratownicy złożyli też ślubowanie. Wręczone zostały również odznaczenia i gratulacje.
W uroczystym spotkaniu ratowników wodnych uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, prezes Zarządu Głównego WOPR Paweł Błasik, prezes WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego Maciej Banachowski oraz prezesi partnerskich WOPR w regionie, przedstawiciele policji, wojska, straży pożarnej oraz samorządowcy z regionu współpracujący z WOPR-em.

Wśród licznych podziękowań za wkład oraz wsparcie na rzecz rozwoju ratownictwa wodnego i bezpieczeństwa na obszarach wodnych województwa, znaleźli się: Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karol Konopacki i Komendant Komisariatu Policji w Kruszwicy podkom. Paweł Kazubowski.

W czasie spotkania podsumowano także realizację znacznej części dużego projektu „Ratownik wodny - nowy zawód szansą rozwoju osób defaworyzowanych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego”, który zyskał wsparcie ze środków unijnych w ramach marszałkowskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

opracowano na podstawie informacji Rzecznika Prasowego Urzędu Marszałkowskiego
zdjecia: UM

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

  • marszałek i poczty sztandarowe
  • zaproszeni goście
  • przemawia prezes wopr
  • woprowcy odbierają zaświadczenia szkoleń
  • ślubowanie woprowców
  • prezes wopr wręcza podziękowania
  • widok na gości z podziękowaniami
  • również widok na gości z podziękowaniami
Powrót na górę strony