Wiadomości

Powiat inowrocławski podsumowanie pięciu dni działań na drogach z okazji Wszystkich Świętych

Wzmożone działania trwają łącznie sześć dni od 28.10 do 02.11. Wczorajszy dzień 1 listopada to kulminacja i duże natężenie ruchu. Dlatego policjanci na terenie powiatu inowrocławskiego nie szczędzili wysiłku, by zabezpieczyć główne ciągi komunikacyjne i rejony w pobliżu cmentarzy.

W okresie od 28.10 do 01.11 na terenie powiatu doszło do 39 kolizji. Wczoraj (1.11) zaistniał 1 wypadek drogowy w miejscowości Liszkowice gmina Rojewo. Tam kierujący pojazdem osobowym na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W chwili wykonywania badania policjanci ustalili, że mężczyzna był nietrzeźwy.

Policjanci zatrzymali w 2 przypadkach kierującym prawo jazdy i 20 dowodów rejestracyjnych, w tym 8 za niewłaściwy stan techniczny i 12 za brak badań technicznych. Patrole ujawniły łącznie 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami, którzy odpowiedzą za przestępstwo i 8, którzy jechali po spożyciu alkoholu. Ci odpowiedzą za wykroczenie.

Patrole ujawniły łącznie 305 wykroczeń popełnionych przez kierujących i 3 przez pieszych. W 186 przypadkach funkcjonariusze zastosowali pouczenia, a w poważniejszych wykroczeniach postępowanie mandatowe wobec 106 uczestników ruchu.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu
 

 

Powrót na górę strony