Wiadomości

Akcja „Bezpieczny piątek” na przejeździe w Cieślinie

Data publikacji 08.08.2022

Wspólne działania Policji i Kolei na przejeździe kolejowym to akcja mająca na celu uświadomić kierowcom i innym uczestnikom ruchu jak ważne jest przestrzeganie przepisów. Tym razem takie prewencyjne działania odbyły się na przejeździe kolejowym w Cieślinie gmina Inowrocław.

W miniony piątek (05.08) przez godzinę odbyły się już kolejne działania służb. Tym razem miały miejsce na przejeździe kolejowym w Cieślinie. Policjanci inowrocławskiej „drogówki” i pracownicy Kolei działali po to, by zwrócić uwagę kierującym pojazdami na właściwe zachowanie w czasie korzystania z przejazdu kolejowego.

Tego dnia w działaniach wzięło udział ponad pół tysiąca uczestników ruchu. W rejonie przejazdu skontrolowanych zostało 20 pojazdów. Policjanci i pracownicy Kolei wręczyli uczestnikom ruchu 250 ulotek. Informacje jakie można w nich znaleźć to:

„Nigdy nie wjeżdżaj ani nie wchodź na przejazd, gdy sygnalizacja miga na czerwono., Po przejechaniu pociągu poczekaj, aż sygnalizacja przestanie migać. Dopiero po upewnieniu się, że nie nadjeżdża pociąg, możesz wejść lub wjechać na tory”.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

  • policjanci i pracownicy kolei
  • akcja na przejeździe
  • widok na służby i pojazdy
  • akcja promująca bezpieczenstwo na przejazdach
  • pojazd ciężarowy i policjant
Powrót na górę strony