Wiadomości

Wspólna akcja Policji i Kolei na przejeździe w Broniewicach

Data publikacji 22.07.2022

W rejonie przejazdu kolejowego w Broniewicach gmina Janikowo w piątkowy poranek zostały przeprowadzone działania w ramach kampanii „BEZPIECZNY PRZEJAZD-SZLABAN NA RYZYKO!”. W akcji profilaktycznej uczestniczyli dzielnicowi i pracownicy kolei.

Dziś (22.07) janikowscy dzielnicowi: asp. szt. Krzysztof Filipczak i sierż. szt. Rafał Nieznalski wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei oraz pracownikami Polskich Kolei Państwowych wzięli udział w działaniach na terenie Broniewic. Akcja miała wymiar edukacyjny i profilaktyczny po to, aby zwrócić uwagę na zagrożenia wypadkami na przejazdach kolejowych.

Kampania społeczna nosi nazwę „Bezpieczny przejazd-Szlaban na ryzyko” i jest skierowana do uczestników drogowego. Jak wiadomo co roku dochodzi do poważnych wypadków na przejazdach, w których uczestniczą kierujący pojazdami, rowerzyści By temu zapobiegać oraz piesi. Bagatelizowanie przepisów w tych miejscach, lekceważenie znaku STOP ma często obraz tragedii.

By temu zapobiegać i podnosić świadomość, podczas dzisiejszej akcji, służby wręczyły blisko 120 uczestnikom ruchu tematyczne ulotki i informatory. Każdy kto miał okazję dziś przemieszczać się w rejonie prowadzonej akcji przyznawał, że tego typu działania są potrzebne i skłaniają do refleksji, a jest ona bardzo potrzebna.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

  • grupowe zdjęcie uczestników akcji
  • policjant przy pojeździe edukuje kierowcę
  • działania policjantów w rejonie przejazdu kolejowego
  • samochód a przy nim policjant
  • pracownik kolei przy samochodzie
  • policjant pozuje do zdjęcia przy samochodzie
  • policjanci stoją przy pojeździe ciężarowym
Powrót na górę strony