Wiadomości

Uczniowie ze szkoły w Skrwilnie zawitali do Inowrocławia

Uczniowie ze szkoły w Skrwilnie nagrodzeni w konkursie „Prawa człowieka i co o nich wiem..." zawitali do Inowrocławia. Powodem był udział w zajęciach z przedstawicielką policji oraz służbą więzienną.

Międzyklasowe zmagania konkursowe na temat „Prawa człowieka i co o nich wiem..." organizowane przez Komendę Powiatową Policji i Zakład Karny w Inowrocławiu, miały swój finał w lutym tego roku. Wówczas Szkoła Podstawowa ze Skrwilna, powiat rypiński, zajęła II miejsce na podium.

Prócz nagród laureaci zostali zaproszeni na lekcję o bezpieczeństwie w Zakładzie Karnym w Inowrocławiu. Wczoraj (20.06) uczniowie skorzystali z drugiej części wyróżnienia i odwiedzili siedzibę służby więziennej.

Podczas spotkania z funkcjonariuszami, policjantka omówiła zagadnienia dotyczące odpowiedzialności nieletnich, ich praw i obowiązków. Nie brakowało także informacji o tym, czym zajmuje się policja i jakie zadania realizuje ten rodzaj służby mundurowej. Z racji zbliżających się wakacji policjantka dyskutowała z uczniami w jaki sposób i jak spędzać wakacje, aby były bezpieczne.

Przedstawiciele więziennictwa opowiedzieli uczestnikom spotkania o tym, jak funkcjonuje zakład karny, jego strukturę, omówili prawa i obowiązki osadzonych. Ponadto też mówili o tym, że pomimo izolacji skazani w takim miejscu uczą się, pracują, rozwijają swoje zainteresowania. Wszystko po to, aby pokazać im, że można i warto się zmieniać. Lekcje dopełniły pytania ze strony uczniów.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

Powrót na górę strony