Powiat Inowrocławski we współpracy z inowrocławskimi policjantami stworzyli grę planszową
To edukacyjno-rekreacyjna dwustronna gra planszowa – o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i walorach promujących nasz region. Stanowi ona doskonałą formę rozrywki dla całych rodzin.
Współdziałanie instytucji w tej kwestii to bardzo ważna sprawa, bo przekłada się to na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Dlatego Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu i Powiat Inowrocławski podejmują w tym zakresie wiele inicjatyw. Przykładem promującym bezpieczeństwo i walory rekreacyjne powiatu są wyjątkowe gry.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od pięciu już lat. To policyjne narzędzie doskonale się sprawdziło. Wiele osób z niego korzysta, za jego pośrednictwem zgłaszając policji sygnały uciążliwie społecznie. Policjanci nie poprzestają na promowaniu tej wyjątkowej Mapy. Narzędzie do szybkiej identyfikacji zagrożeń działa od 2016 roku. Z chwilą jej pojawienia się ruszyła promocja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mająca na celu przekonanie mieszkańców o zasadności jej działania. Pokazywanie przykładów zastosowania Mapy dało mieszkańcom wiedzę, że warto wspólnie działać na rzecz bezpieczeństwa.
Informacja jednak o tym, że jest takie narzędzie, musi docierać na bieżąco do szerokiego grona osób. Dlatego policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną - asp. szt. Izabella Drobniecka i st. asp. Justyna Piątkowska i koordynatorzy Mapy – asp. szt. Dariusz Filipczak i asp. Łukasz Gamrat z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, wyszli z inicjatywą utworzenia gry planszowej o nazwie „Dookoła Polski z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Zamieszczona jest ona na jednej ze stron planszówki.
Drugą stronę stanowi gra rodzinna „Poznaj Powiat Inowrocławski”. Pozwala poznać uroki naszej Małej Ojczyzny. Podróżując po gminach i miastach naszego Powiatu uczestnicy gry wykonując polecenia zaznajamiani są z jego atrakcjami. Podróżowanie rowerem, zwiedzanie kopalni soli i zabytków, obserwowanie przyrody, pomaganie archeologom, relaksowanie się w lesie czy bieganie – to jedne z wielu wyzwań czekających na graczy.
- Sprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu, w tym działania prewencyjne policji są mi bliskie. Cieszę się, że prowadzona od wielu lat współpraca z Policją jest owocna. Rozszerzamy na bieżąco zakresy naszych działań, stąd pomysł policji na grę o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, wzbogacony propozycją na promowanie Powiatu. Dziękuję Panu Komendantowi i pracownikom powiatowej policji za wspólne realizowanie inicjatyw, które odbywają się z korzyścią dla naszych mieszkańców – mówi Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska.
- Składam gorące podziękowania Zarządowi Powiatu z Panią Starostą na czele za codzienne zaangażowanie w bezpieczeństwo i wsparcie w działania prewencyjne i profilaktyczne tutejszych policjantów. Efektem jest wspólne, szeroko rozumiane zapobieganie zjawiskom niepożądanym, a także potencjalnym i realnym zagrożeniom. Włożony wkład w ideę promowania KMZB permanentnie przedłoży się na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu inowrocławskiego – mówi mł.insp. Karol Konopacki, Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu.
Dwustronna plansza z dwoma grami spełnia walory rekreacyjne oraz edukacyjne za sprawą zestawu pytań z zakresu bezpieczeństwa dołączonych do KMZB. Wydawcą dwustronnej gry planszowej jest Powiat Inowrocławski. Tym, którzy będą mieli okazję być posiadaczem „planszówki” życzymy rodzinnego spędzania w sposób pożyteczny czasu wolnego.
asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu