Wiadomości

Było o promocji KMZB i cyberprzemocy

Data publikacji 25.09.2019

Policjantki odwiedziły uczniów Zespołu Szkół Chemiczno - Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu. Powodem były zajęcia profilaktyczne, choć nie tylko. Było też podsumowanie metod promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i podziękowania dla uczennic za udział w spocie.

Spotkanie z uczniami, policjantki asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. Justyna Piątkowska,  zaczęły od niespodzianki. Dwie uczennice szkoły: Marta Mucha i Beata Matuszak wraz z nauczycielem klas mundurowych Panem Henrykiem Domagała, zaangażowali się bowiem w bezpieczeństwo nawet w czasie tegorocznych wakacji.

To z ich udziałem został przygotowany spot promujący Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dziewczyny odegrały filmowe scenki, które pokazały spożywanie alkoholu przez osoby nieletnie i reakcję policji za pośrednictwem zgłoszenia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wraz z policjantami i nauczycielem wspólnie przygotowaliśmy materiał filmowy, który można obejrzeć wybierając link: http://www.inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/99751,Krajowa-Mapa-Zagrozen-Bezpieczenstwa-warto-znac-jej-dzialanie-SPOT-FILMOWY.html

Zarówno na ręce dziewcząt i Pana Henryka Domagały powędrowały listy gratulacyjne oraz upominki od Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu insp. Marcina Ratajczaka. Podczas spotkania dwie klasy mogły zapoznać się ze spotem i porozmawiać na temat tego policyjnego narzędzia.

W części edukacyjnej, lekcja obejmowała zagadnienia przygotowane przez policjantki na temat cyberprzemocy, jej form i zagrożeń, jakie się z nią wiążą. Asp. Justyna Piątkowska w przygotowanej prezentacji omówiła na czym polega cyberprzemoc i jak się przed nią bronić oraz jak z nią walczyć. Asp. szt. Izabella Drobniecka posługując się przykładami spraw prowadzonych na terenie powiatu omówiła na czym polegały poszczególne przypadki. Niekiedy w nich ofiarami jak i sprawcami były osoby nieletnie.

W obecnych czasach i dobie teleinformatycznej trzeba wiedzieć jakie sytuacje mogą być groźne, a których należy unikać, by być bezpiecznym w internecie.


 

 

  • Policjantka wręcza list gratulacyjny od Komendanta.
  • Pamiątkowe zdjęcie z realizatorami spotu o KMZB.
  • Odczytanie przez policjantkę listu gratulacyjnego w obecności uczniów szkoły.
  • Policjantka wręcza uczennicom upominki.
  • Uczennice odbierają okolicznościowe upominki.
  • Zdjęcie policjantek, uczennic i nauczyciela.
  • Uczniowie biorą udział w spotkaniu profilaktycznym.
  • Policjantka omawia prezentacje o cyberprzemocy.
  • Na zdjęciu widoczni uczniowie podczas spotkania z policją.
Powrót na górę strony