Akcja "LIZAK"

Akcja "LIZAK"

Data publikacji 18.09.2015

Inowrocławska Policja wraz z Radio „Gra” prowadzi działania dotyczące poprawy bezpieczeństwa dzieci na drodze. Dzieciom wręczaliśmy odblaski i lizaki.

Inowrocławska Policja wraz z Radio „Gra” prowadzi działania dotyczące poprawy bezpieczeństwa dzieci na drodze. Dzieciom wręczaliśmy odblaski i lizaki.

W dniach od 22 do 26 października policjanci oraz radiowiec odwiedzają szkoły, po to by przypominać dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego i wręczać im odblaski oraz lizaki. W dniu 22.10.2012r. akcja została przeprowadzona z udziałem uczniów szkoły podstawowej w Orłowie. Szkoła jest usytuowana blisko ruchliwej drogi, dlatego kierowcy powinni szczególnie uważać na pieszych.

Podczas akcji rozmawialiśmy z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, stawiając nacisk na rozwagę i rozsądek podczas przekraczania jezdni. Tłumaczyliśmy, że noszenie odblasków jest niezwykle pożyteczną sprawą, bo powoduje, że człowiek jest widziany przez kierowcę już z daleka. Przekonywał o tym radiowiec Marcin Glapiak wraz z policjantkami: sierż. sztab. Izabelą Lewicką-Woszczak i asp. Izabellą Drobniecką. Dzieciom wręczane były taśmy odblaskowe. Ponadto by najmłodsi zawsze pamiętali o podstawowych zasadach ruchu drogowego dzieci otrzymały do ręki dekalog, tak zwaną „Drogową Niezapominajkę”. Opisane zostały w niej ważne zasady poruszania się po drogach.

W dniu 24.10.2012r. akcja przeprowadzona została z uczniami szkoły w Tupadłach.


Tutaj edukację oraz uświadamianie dzieci na temat konieczności noszenia odblasków zbiegło się z wręczeniem uczniom kart rowerowych. Dzieci uważają, że odblaski są potrzebne i należy je nosić. Jednak nie zawsze o tym pamiętają, by przypiąć je do kurtki czy plecaka. Dlatego też apelujemy do rodziców, by dopilnowali swoje pociechy, aby nosiły elementy odblaskowe.


asp. Izabella DrobnieckaPowrót na górę strony